Po napełnieniu opon azotem odpowiednie ciśnienie we wnętrzu opony utrzymuje się przez dłuższy czas niż w przypadku napełnienia jej zwykłym powietrzem. Zmniejsza się ponadto ryzyko pęknięcia opony i poprawia się jej przyczepność do każdego rodzaju podłoża podnosząc tym samym bezpieczeństwo i komfort jazdy.
Azot można stosować w każdym rodzaju opony. W szczególności zalecany jest do napełnienia opony w kole zapasowym, które zawsze powinno być gotowe do użycia w nieprzewidzianej sytuacji.
Właściwe ciśnienie w oponach, jakie gwarantuje azot, sprawia że mniej się one zużywają, zapewniają dłuższy czas eksploatacji, a pojazd zużywa mniej paliwa. Spada w ten sposób emisja CO2 i innych zanieczyszczeń, co powoduje, że jazda samochodem staje się czystsza i bardziej ekologiczna. Opcja pełna zalet dla Ciebie i Twoich bliskich.
Czy można napełniać opony mieszanką powietrza i azotu, czy trzeba najpierw spuścić powietrze z opony, aby móc napełnić ją azotem?
Powietrze i azot nie powinny być ze sobą mieszane. Należy w pierwszej kolejności spuścić powietrze z opon, aby móc napełnić je azotem
Czy można jeździć na niektórych oponach napełnionych normalnym powietrzem i innych napełnionych azotem?
Można tak zrobić w sytuacji awaryjnej, chociaż zaleca się, aby wszystkie opony pojazdu wypełnione były albo azotem, albo powietrzem
Twoja spersonalizowana wycena w kilka kliknięć.